Kalakerho

KALAKERHO

Heimo Heino – puh. 050-494 0521 – heimo.heino(at)pp.inet.fi
Erkki Sassi
Annikki Vehkala
Heikki Villenius
Helena Villenius  – puh. 050-325 1604

Kalakerho järjestää parillisilla viikoilla (yleensä tiistaisin) kalakisoja. Koronaohjeet kokoontumisesta ja turvaväleistä rajoittavat kilpailupaikkoja. Huomioidaan ohjeita ja nautitaan ulkoliikunnasta.
Tarkemmat tiedot Kangasalan Sanomien Seurat toimivat -palstalla; sunnuntain Aamulehden Senioritoiminta -palstalla ja Pilkki ja Onkifoorumissa.

Kangasalan Eläkkeensaajat/kalakerho
järjesti rannaltaonginta kilpailut 01.09. 2020 Santalahdessa Tampereella.

Naisten tulokset:

Hilkka Helin                  1334 g
Sirkku Nyman                 920 ”
Irene Siitonen                  756 ”
Airi Rodziewicz              479  ”
Helena Villenius              400 ”
Irma Kahilainen               391 ”
Sirpa Mansikkamäki        367 ”
Mirja Soukko                   287 ”
Terttu Kota-aho                134 ”
Vieno Sisso                        52 ”

    

Suurin ahven
Jukka Kauriinmäellä 198 g

Suurin kala
Markku Virtasella lahna 640 g

 

 

 

 

Miesten tulokset:

Tarmo Tonttila                 1816 g
Matti Viskari                    1192 ”
Rainer Kahilainen            1152 ”
Jouko Lehto                     1134 ”
Erkki Siitonen                    995 ”
Jukka Kauriinmäki            894 ”
Juhani Harju                      885 ”
Markku Virtanen               857 ”
Jorma Nyman                    666 ”
Veini Honkanen                 650 ”
Urho Karppionen               547 ”
Reijo Tammisalo                324 ”
Matti Helin                         321 ”
Markku Koskimaa              285 ”
Kauno Kota-aho                 273 ”
Aarne Peltola                      256 ”
Heikki Villenius                  209 ”
Armas Ruokolainen            204 ”
Mauno Suhonen                  186 ”
Reima Rantanen                  129 ”
Kauko Heikkinen                  77 ”
Antti Käpynen                       40 ”
Arto Särkikoski                 

 

Kangasalan Eläkkeensaajat/kalakerho
järjesti rannaltaonginta kilpailut 25.8. 2020 Sarviksen laiturillaTampereella

Naisten tulokset:

Airi Rodziewicz                  2968 g
Sirkku Nyman                     2568 ”
Irene Siitonen                      2468 ”
Seija Reiman                       1931 ”
Irma Kahilainen                   1445 ”
Helena Villenius                  1425 ”
Hilkka Helin                        1165 ”
Sirpa Mansikkamäki            1156 ”
Mirja Soukko                       1139 ”
Heli Rantanen                        837 ”
Vieno Sisso                            528 ” 
 

Suurin kala
Airi Rodziewiczella lahna 301 g

Miesten tulokset:

Juhani Harju                     4743 g
Kenneth Tuominen           3808 ”
Arto Huurre                      3197 ”
Erkki Siitonen                   3173 ”
Rainer Kahilainen             2919 ”
Matti Helin                        2584 ”
Antti Käpynen                   2525 ”
Aarne Peltola                     2390 ”
Urho Karppinen                 2159 ”
Reijo Tammisalo                2008 ”
Arto Särkikoski                  1984 ”
Esko Huusko                      1939 ”
Markku Virtanen                1916 ”
Kauko Heikkinen               1890 ”
Jouko Lehto                        1858 ”
Tarmo Tonttila                    1765 ”
Armas Ruokolainen            1647 ”
Jukka Kauriinmäki              1569 ”
Jorma Nyman                      1503 ”
Mauno Suhonen                  1488 ”
Veini Honkanen                   1445 ” 
Heikki Villenius                   1178 ”
Antti Sytelä                          1060 ”
Markku Koskimaa                 857 ”
Reima Rantanen                    591 ”
Jorma Reiman                        190 ”
 

PDF-tiedostoTulokset_Santalahti 01092020.pdf (58 kB)
2020_0109 Santalahti Tampere
PDF-tiedostoTulokset_Sarvis 25.8.20.pdf (65 kB)
2020_2508Sarvis Tampere
PDF-tiedostoTulokset_Turrin venranta Pirkkla18.8.2020.pdf (58 kB)
2020_1808 Turri Pirkkala
PDF-tiedostoTulokset_Santalahti 11082020.pdf (118 kB)
2020_1108 Santalahti Tampere
PDF-tiedostoTulokset_Pohtola 04082020.pdf (138 kB)
2020_0408 Pohtola Tampere
PDF-tiedostoTulokset_Matinsaari 28072020.pdf (58 kB)
2020_2807 Matinsaari Kangasala
PDF-tiedostoTulokset_Sarvis 21072020.pdf (57 kB)
2020_2107 Sarvis Tampere
PDF-tiedostoTulokset_Matinsaari 30062020.pdf (56 kB)
2020_3006 Matinsaari Kangasala
PDF-tiedostoTulokset_Hyyrtö 09062020.pdf (134 kB)
2020_09.06 Hyyrtö Tiihala
PDF-tiedostoTulokset_Pohtola 07072020.pdf (132 kB)
2020_0707 Pohtola Tampere
PDF-tiedostoTulokset_Loukonlahti 23062020.pdf (127 kB)
2020_2306 Loukonlahti Pirkkala
PDF-tiedostoTulokset_Matinsaari16062020.pdf (133 kB)
2020_1606 Matinsaari
PDF-tiedostoTulokset_Hääkivi 03062020.pdf (133 kB)
2020_0306 Hääkivi Lempäälä